Kandidáti do Školského parlamentu

A je to oficiálne! Dňa 20.4.2023 sa budú konať voľby do Školského parlamentu. Neváhajte a spoznajte kandidátov, ktorí nabrali odvahu zastupovať všetkých študentov našej školy.

Milí štuednti,

dňa 20.4.2023 sa v čase od 9:40 do 11:50 budú vo vstupnom foajé konať voľby do žiackej organizácie, ktorá má na škole dôležité miesto, do Školského parlamentu. Dozor nad regulárnosťou volieb zabezpečuje volebná komisia v zložení Tomáš Trong, Nina Nassárová, Viktória Kopkášová a zástupkyňa riaditeľky školy Mgr. Andrea Hricová.

Úlohou školského parmalentu na škole je vytvoriť organizáciu zastupujúcu žiakov, ktorá komunkuje s vedením školy v ich mene, organizuje rôzne podujatia pre žiakov a hlavne sa podieľa na rozvoji školy.

Aktivita v Školskom parlamente SG Futurum dáva žiakom možnosť osobnostne rásť, stretávať sa s novými ľuďmi a zažiť niečo nové. Do parlamentu môže kandidovať každý, kto podá stučný životopis a motivačný list, v ktorom uvedie, čím chce pri fungovaní parlamentu prispieť.

Prihlášky do volieb podali nasledujúci žiaci, ktorí týmto splnili podmienku zaradenia na kandidátnu listinu. Kliknutím na meno si môžete pozrieť ich životopis a motivačný list. Rovnako si viete prečítať informácie o svojom kandidátovi aj na nástenke vo foajé školy.

Zoznam kandidátov na člena Školského parlamentu SG Futurum:

Vo voľbách uspeje 7 kadidátov, ktorí získajú v poradí najvyšší počet hlasov. V prípade rovnosti hlasov, mandát ostane neosadený a na príslušný mandát sa budú konať doplňujúce voľby. Do volieb sa zapoja len tí kandidáti, ktorí mali rovnaký počet hlasov.

Voľby sa konajú v súlade s aktuálnym platným Štatútom školského parlamentu..