Naša škola

 • Matematická súťaž tímov - MATBOJ

  Čo sa stane, keď sa spojí matematické myslenie a dôvtip so súťaživosťou na bilingválnom gymnáziu? 4 mladí muži v akcii. 

 • Bake Sale - charitatívny predaj koláčikov (II.K)
  29. 10. 2018 Bake Sale je naša pravidelná aktivita, ktorou sa žiaci, ale i rodičia aktívne zapájajú do charitatívnej činnosti. ĎAKUJEME!!
 • Imatrikulácia 2018/2019
  29. 10. 2018

  Imatrikulácia prvákov 2018/2019

   

  Naši milí prváci sa 25.10.2018 oficiálne stali súčasťou našej veľkej rodiny.

  Hravo, odvážne a s úsmevom na tvári, zdolali úlohy, ktoré si pre nich pripravili žiaci II.KA. Keďže naše gymnázium je bilingválne-anglické, čakali ich aj úlohy v angličtine, s ktorými si ľahko poradili. Nerobilo im problém tancovať, spievať ani jesť. Veď kto by si neporadil so šľahačkou s jahodami?

  Imatrikulácia sa niesla v súťaživom duchu I.KA proti I.KB. Až do posledného kola mali rovnaký počet bodov, čo je znakom ich šikovnosti.

  Program si prváci užívali, no skvelo sa zabávali aj ich rodičia a starší žiaci.

   

   

  Napísala:                                                         Michaela Karolína Klepáčová

                                                                                     Predseda II.KA

 • Bake sale - charitatívny predaj koláčikov

  Podporte dobrú vec a zakúpte si u NÁS cez veľkú prestávku koláčik len za 0,30 EUR.

  Kedy ? : 24.10.2018

  TEŠÍME SA NA VÁS

  II.K

   

 • Stretnutie s pánom Prezidentom

  zdroj obrázkov: fb Zlatý Amos Slovenská Republika

  Ako jeden z najúspešnejších učiteľov na Slovensku sa náš angličtinár Simon Edmonds dňa 16.10.2018 stretol v prezidentskom paláci s pánom prezidentom Andrejom Kiskom. Na návštevu spolu s ním išiel i jeden z našich elitných žiakov Róbert Šándor. Sme nesmerne hrdí na to, že práca našich učiteľov je oceňovaná a sme vďační za to, že u nás vzdelávajú talentovaných mladých ľudí.

 • Riaditeľské voľno 29.10.2018

  Vedenie Súkromného gymnázia Futurum udeľuje žiakom školy dňa 29.10.2018 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

 • Stretnutie s umelou inteligenciou

  V rámci iniciatívy "Meet and Code" počas Európskeho týždňa programovania sme sa 8.10.2018 zúčastnili IT workshopu "Stretnutie s umelou inteligenciou" na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ.

  Žiaci II.K sa dozvedili, čo to je umelá inteligencia, otestovali niekoľko zaujímavých nástrojov, využívajúcich umelú inteligenciu a vyskúšali si natrénovať vlastnú neurónovú sieť.

  Boli to intenzívne 2 hodiny vzdelávania, ktoré utiekli ako voda a v žiakoch zanechali poznatky o tom, kde všade umelú inteligenciu nájdeme a či môže byť pre ľudstvo nebezpečná.

 • Biológia v Botanickej záhrade

  Dňa 02.10.2018 sa študenti 3.ročníka zúčastnili poučnej exkurzie v botanickej záhrade pod názvom „Jesenné plody“. Študenti sa mali možnosť oboznámiť s množstvom rastlín, o ktorých doposiaľ vedeli len z počutia, či už to bola jednoduchá vanilka, ťahajúca sa ako liana po konároch iných drevín, či kakaovník pravý, kávovník arabský, rýchlo rastúce bambusy, ktoré, ako sme sa dozvedeli, dokážu za jeden deň narásť 33 cm, ba niektoré druhy až 80 cm. Prekvapila nás aj jemná rastlinka – Citlivka (Mimosa), pripomínajúca mladú papraď, ktorá po našom jemnom dotyku, stiahla svoje perovité listy do klbka. Okrem okrasných rastlín, študenti dôsledne sledovali aj ovocie, ktoré u nás nerastie, mandarínkovník, pomarančocník, limetku, hurmi kaki či karambolu, ktorú sme, ako ochutnávku, dostali priamo zo stromu.

  Pani sprievodkyňa zadala študentom domácu úlohu, mali rozlúštiť prečo sa rastlina fikus považuje v prírode za škrtiča. Na túto odpoveď si však už počká učiteľka vyučujúca biológiu.

  Myslím, že prehliadka v botanickej záhrade splnila účel a každý si z nej aspoň niečo odniesol.

   

  Napísala: RNDr. Henrieta Kulová

 • Grand Tour Amsterdam, Škótsko - Highlands

  Chceš spoznať krásy Škótska? Tak poď s nami do Škótska!!! 

  Spoznaj nové miesta, možno záhady a hlavne nezabudni priniesť dobrú náladu.

  PS: Aj rodičia sú vítaní.

 • Jazykové kurzy pre verejnosť

  Jazykové kurzy u nás sú určené pre širokú verejnosť, avšak počet miest je limitovaný miestom a časom. Akékoľvek otázky ohľadom podrobnejších podmienok, prosím, smerujte na adresu: kurzy@sgfuturum.sk

 • Dôležitá informácia - platby

  Milí rodičia, aktuálne testujeme systém platieb s ich elektronickou kontrolou, no tento proces potrvá niekoľko dní, možno týždňov, prosím, okrem prípadných SMS na platby v Edupage zatiaľ nijako nereagujte, snažíme sa ich postupne spojazdniť a upraviť. Momentálne nie sú v systéme zaktualizované už uhradené platby. Prosíme o zhovievavosť. 

 • Autogramiáda s Bekimom

  Bekim už u nás bol a sme radi, že k nám príde opäť. Trocha inšpirácie nikdy nie je na škodu. Príď aj ty na autogramiádu na SG Futurum v Košiciach.

 • Otvorenie školského roka 2018/2019

  Milí naši študenti, rodičia a priatelia školy,užite si posledný prázdninový týždeň!! V pondelok, 3.9.2018 o 8:00 hod. sa všetci stretneme v priestoroch našej školy a slávnostne spolu otvoríme školský rok 2018/2019.

 • Výlet na Hrešnú

  Pekný deň plný prekonávania sa. V prírode by sme prežili len vďaka Dorianovi a Rišovi, ktorí sa pri zakladaní ohňa po daždi nevzdali. Prajeme všetkým počas prázdnin toľko úžasných zážitkov, koľko sme ich mali na výlete.

 • Výstava pavúkov a škorpiónov

  ascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. Výstavu, ktorú ponúka Východoslovenské múzeum v Košiciach, navštívili aj naši žiaci. Mali možnosť vidieť vyše 40 terárií s rôznymi druhmi pavúkov z celého sveta. Zaujímavým exponátom bol napríklad najväčší pavúk sveta, či najjedovatejší pavúk na svete. Organizátori nám dokonca ukázali prenos pavúka z jedného terária do druhého so slovami :"Pozor, je veľmi rýchly, môže nám ujsť pomedzi prsty, držte sa radšej ďalej." Fúha, adrenalínu nám teda vôbec nechýbalo. Niektorí z nás však ukázali svoju nebojácnosť a nemali problém chytiť si jedného z pavúkov, ako napríklad naša učiteľka španielskeho jazyka. :) Klobúk dole. 

 • Akaduturum 2018 - záverečná akadémia

  Sme hrdí na všetkých našich žiakov. Najlepšie ročníkove práce sa predviedli na pôdiu, na ktorom ich autori odprezentovali v anglickom jazyku.  Išlo im to vynikajúco. Príjemné popoludnie zakončil pán riaditeľ, ktorý vyzdvihol úspechy aj ostatných žiakov školy. Tešíme sa na ďalší rok a na Akaduturum 2019.

 • The Cookie Day - charitatívny predaj koláčikov

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Majstrovstvá stredných škôl  v golfe

  Dňa 10.mája 2018 sa v Skalici konali 7.celoslovenské majstrovstvá stredných škôl v golfe. Každú školu reprezentovali traja hráči, pričom z nášho gymnázia trojčlenné družstvo tvorili študenti Samuel Blaško, Flávius Halagovec a Daniel Oliver Sajták. V tvrdej konkurencii  boli jediní z východného Slovenska a o jednu ranu im ušiel  bronz. S počtom rán 158 sa umiestnili na štvrtom mieste. Prvé miesto patrilo Gymnáziu Grósslingova,Bratislava,druhé Gymnáziu Bajkalská Bratislava a tretie Gymnáziu Bilíkova,Bratislava.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromné gymnázium FUTURUM
  Grešákova 1, 040 01 Košice
 • riaditeľ školy: +421 948 860 425
  sekretariát: +421 948 670 939
  email: kosice@sgfuturum.sk
  facebook: SgFuturumKosice
  výchovný poradca: vychovnyporadcake@sgfuturum.sk

Fotogaléria