Naša škola

 • Workshop - príprava na príjímacie skúšky

  Šťastie praje pripraveným, preto sme pre záujemcov o štúdium na našej škole v bilingválnom odbore pripravili workshop pred príjimacími skúškami. V termínoch: 10.3., 17.3. a 24.3. v čase od 9:00-12:15 hod. sa Vám budú venovať naši lektori. Cena prípravného kurzu je 30€. Prihlásiť sa môžete aj zaslaním emailu na: kosice@sgfuturum.sk

 • Prihlášky na strednú školu

  Milí rodičia budúcich prvákov, ak sa Vám zatiaľ nepodarilo doručiť prihlášku na strednú školu nemusíte sa obávať. Všetky prihlášky odoslané do konca mesiaca budú, samozrejme, akceptované. Pre akékoľvek iné informácie nás, prosím, kontaktujte na kosice@sgfuturum.sk alebo na tel. čísle 0948 670 939

 • 3 dni otvorenej výučby 12.-14.2.2018

 • Dni otvorenej výučby 12.2.-14.2.2018

  V dňoch 12.2.2018 - 14.2.2018 si ôsmaci a deviataci môžu prísť vyskúšať vyučovanie na našom bilingválnom gymnáziu na vlastnú kožu.

 • Špeciálna hodina s našim americkým lektorom Paulom na ZŠ L.Novomeského

 • Naša americká lektorka Tina - ukážková hodina na ZŠ Staničná

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • The Body Exhibition

  Dňa 20.12.2017 sa študenti našej školy zúčastnili výstavy „Body the Exhibition“ v priestoroch výstavného centra – Incheby v Bratislave.

  Študenti nahliadli do galérií s vystavenými exponátmi ľudí, kde sa mohli detailne oboznámiť či už s kostrovou, svalovou, tráviacou či dýchacou sústavou. Špeciálna galéria bola venovaná aj vývoju ľudského plodu. Študenti si dôsledne prezreli ako sa správa telo a čo sa deje v našom tele počas pohybu, športe či odpočinku. Nápomocný bol samozrejme aj študent medicíny, ktorý nás celou expozíciou aj sprevádzal.

  Myslím, že výstava určite splnila svoj cieľ i očakávania študentov.

   

  Napísala H. Kulová

   

 • Ďakovný list od Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

 • Expert Geniality show 

  Expert Geniality show 

  Andrejka Zatvarnická II.K sa umiestnila najlepšie v anglickej časti súťaže.

 • Podporíme a radi pomôžeme

  Počas sviatkov si možno viac ako inokedy uvedomujeme nutnosť pomáhať ľuďom, pre ktorých by sviatky bez pomoci neboli o nič lepšie, ako denno-denné pretĺkanie sa životom. Dnes sme svojou troškou prispeli k dobrej veci cez organizáciu Maják nádeje.

 • Vrátili sme sa do školských čias a vyskúšali si bilingválne štúdium

  Chodiť na strednú nemusí byť len kríž plný učenia sa. Môže to byť obdobie, na ktoré nikdy nezabudneme. Školou, ktorá to dokazuje na jednotku, je aj Súkromné gymnázium FUTURUM Košice. 

 • III.K pred Vianocami v kníhkupectve cudzojazyčne

  Čo sa stane, ak príde do slovenského kníhkupectva cudzinec? Na vlastnej koži si to vyskúšali naši tretiaci počas hodíny nemčiny, španielčiny a ruštiny. 

 • V.K je ostužkovaná 8.12.2017

  Ani sme sa nenazdali a už je to pravda. Z prvákov sú piataci plní očakávaní a  pripravení pomaličky opustiť brány školy. Ich veľké kroky v živote sa začali veľkým krokom v poslednom ročníku. Stužková slávnosť bola veselá a plná nečakaných prekvapení, ako je naša V.K.

  Sme na Vás všetkých hrdí.

 • Deň otvorených dverí 7.12.2017

  Poobedie plné zážitkov a stretnutie v príjemnej atmosfére. Potešili sme sa vysokému záujmu rodičov a ich detí a veríme, že sa s nimi uvidíme v septembri.

 • 13. 12. 2017
  Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.
 • The Duke of Edinburgh's International Awards - 12.12.2017, Bratislava

   

   

  "Oceňujeme mladých ľudí, ktorí sa neboja veľkých cieľov."

  Takto znie slogan najzaujímavejšej a najprestížnejšej ceny, ktorú môžu mladí Slováci vo veku 14 až 24 rokov získať.

  S hrdosťou a veľkou radosťou sme sa udeľovania ocenení tejto medzinárodnej ceny zúčastnili. Tereza Čiderová, ako prvá na našej škole, chytila svoj osud do vlastných rúk a nebála sa prekonať samú seba. Získala broznový odznak, ktorý jej udelil veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Andrew Garth.

  Terke gratulujeme a sme na ňu všetci hrdí.

 • Výsledky verejnej súťaže Košický objektív

  Na 1. mieste sa umiestnil Martin Matula (15) zo ZŠ Jenisejská 22

  na 2. mieste sa umiestnil Samuel Mražík (14) zo ZŠ Kežmarská 28

  na 3. mieste sa umiestnil Michal Čukáš (15) zo ZŠ Rozhanovce

  Všetkým trom srdečne blahoželáme, ceny si budú môcť prísť prebrať osobne na našej škole počas Dňa otvorených dverí 7.12.2017 o 16:00.

   

 • Olympiáda z anglilckého jazyka

  Dňa 13. novembra 2017 sa v našej škole konalo školské kolo olympiády v predmete Anglický jazyk. Zúčastnilo sa ho 13 žiakov v kategórií 2C1.

  Študenti museli zvládnuť test, v ktorom sa popasovali s disciplínami ako: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a gramatika. Nasledoval príbeh rozpovedaný podľa obrázkov a rolové úlohy. Všetci sa svojich úloh zhostili veľmi dobre, ale zvíťaziť mohol len jeden. Pani učiteľka RNDr. Henrieta Kulová a pán učiteľ MVDr. Paul Nyitay to mali v rozhodovaní o tom najlepšom z najlepších veľmi ťažké. Víťaz, Samuel Suvák, postupuje do krajského kola, ktoré je naplánované na február 2018. Srdečne blahoželáme.

  Všetkým ďakujeme za účasť a želáme veľa motivácie  a úspechov pri štúdiu anglického jazyka.

  Výsledková listina:

  1. Suvák Samuel IV.KA
  2. Baganich Daniela III.K
  3. Vinicay Marián IV.KA
 • Náš celoročný študentský projekt, ktorého cieľom je ukázať prváčikom a druháčikom zo základných škôl, že vedieť po anglicky je skvelé! Dnes sme o tom presvedčili deti zo ZŠ v Bidovciach a radi o rom prídeme presvedčiť všetky deti v Košickom okrese.

  Čítať deťom rozprávku a naučiť ich pár nových slov, možno dokonca inšpirovať učiteľov anglického jazyka na základných školách chodievame v pondelok, v stredu a vo štvrtok od 9:40 na ktorúkoľvek základnú školu v Košickom okrese. 

  Deti sa naučia základnú slovnú zásobu, ktorú k porozumeniu rozprávky potrebujú, naši žiaci sa im venujú celú vyučovaciu hodinu a na škole ostane knižka pre ďalšiu prácu alebo spomienku. Neváhajte a objednajte si zaujímavú hodinu na emailovej adrese: lviglaska@sgfuturum.sk 

  Fotky z návštevy ZŠ v Bidovciach si môžete pozieť na adrese: https://www.facebook.com/pg/SgFuturumKosice/photos/?tab=album&album_id=1352063884922159

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromné gymnázium FUTURUM
  Grešákova 1, 040 01 Košice
 • riaditeľ školy: +421 948 860 425
  sekretariát: +421 948 670 939
  email: kosice@sgfuturum.sk
  facebook: SgFuturumKosice
  výchovný poradca: vychovnyporadcake@sgfuturum.sk

Fotogaléria