Prijímacie konanie

Oznam o prijímacích skúškach v šk.roku 2016/2017

Riaditeľka Súkromného gymnázia FUTURUM oznamuje všetkým záujemcom o štúdium v študijnom odbore 7902 J 74 – päťročné bilingválne štúdium, že prijímacie skúšky sa uskutočnia  takto:

Dňa 28. marca 2017 o 9.00 hodine Súkromné gymnázium FUTURUM, Grešáková 1, 040 01 Košice v priestoroch školy, učebňa II.K.

Cieľom prijímacej skúšky je overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania  a vedomostí z anglického jazyka podľa učebných osnov základnej školy.

Prijímacích skúšok sa môže zúčastniť žiak, ktorý v šk. roku 2016/2017 ukončí 8. alebo 9. ročník

Štruktúra prijímacej skúšky pozostáva z anglického jazyka a to z troch častí: gramatický test, sloh a krátky rozhovor.

Hodnotenie prijímacej skúšky je hodnotená pridelením bodov podľa správnosti riešenia úloh.  Z jednotlivých  častí skúšky je možné získať body takto:

1. gramatický test: 50 bodov
2. sloh: 50 bodov
3. krátky rozhovor: 50 bodov
spolu: 150 bodov

Súčasťou prímacieho konania je test všeobecných schopností, ktoré budú vykonané v spolupráci s CPPP a P.

Za úspešne vykonanú prijímaciu skúšku je považovaná skúška, pri ktorej uchádzač o štúdium dosiahne najmenej 80 bodov

Podľa nových kritérií budú môcť žiaci získať tzv. bonusové body za štúdijný priemer na ZŠ do 1,0 + 5 bodov, do 1,5 + 3 body.

Podmienky prijatia:

Riaditeľ školy prijme do prvého ročníka v SG FUTURUM,  v školskom roku 2016/ 2017 uchádzačov, ktorí úspešne vykonajú prijímaciu skúšku a umiestnia sa do 30. miesta.

Uchádzači budú zoradení do výsledného poradia od najvyššieho po najnižší celkový počet bodov.

Pri rovnosti bodov budú uprednostnení uchádzači s touto prioritou:

• vyšší počet bodov z gramatického testu,
  • vyšší počet bodov zo slohu,
  • účasť na okresných a krajských kôl predmetových olympiád,
  • lepší priemerný prospech z anglického jazyka v posledných dvoch ročníkoch
  • lepší celkový priemer známok z hlavných predmetov (slovenský jazyk, prírodovedné predmety, spoločenskovedné predmety) pri polročnej klasifikácii v školskom roku 2015/2016
  • uchádzači so zdravotným znevýhodnením (žiak pripojí k prihláške vyjadrenie všeobecného lekára o schopnosti študovať zvolený odbor výchovy a vzdelávania).

Uchádzači, ktorí sa zo závažných dôvodov nemôžu zúčastniť na prijímacej skúške, sú povinní predložiť riaditeľovi školy doklady o neúčasti na prijímacej skúške najneskôr v deň prijímacej skúšky. Jedná sa predovšetkým o:

• práceneschopnosť doloženú lekárskym potvrdením,
  • štúdium uchádzača v zahraničí v tomto školskom roku, doložené potvrdením školy, ktorú navštevuje (notársky overený doklad a preklad dokladu v slovenskom jazyku),
  • iné závažné dôvody zvláštneho zreteľa.

Organizačné pokyny:

Žiaci sa na prijímacie pohovory dostavia najneskôr do 8:30 z dôvodu registrácie. Pri registrácii bude žiakom pridelený osobný kód a určené miesto testovania.

Žiaci si so sebou prinesú:

• písacie potreby,
  • preukaz totožnosti (ak už bol žiakovi vydaný),
  • základnou školou overené kópie diplomov a potvrdení o umiestnení z krajského, slovenského alebo medzinárodného kola vedomostných súťaží alebo olympiád za posledné dva ročníky ZŠ.

Žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami si prinesú vlastné kompenzačné pomôcky v závislosti na druhu a stupni obmedzenia.

V prípade nenaplnenia tried po prvom kole, sa druhé kolo prijímacích skúšok bude konať dňa 20. júna 2017.