Imatrikulácia 2018/2019

Imatrikulácia prvákov 2018/2019

Naši milí prváci sa 25.10.2018 oficiálne stali súčasťou našej veľkej rodiny.

Hravo, odvážne a s úsmevom na tvári, zdolali úlohy, ktoré si pre nich pripravili žiaci II.K. Keďže naše gymnázium je bilingválne-anglické, čakali ich aj úlohy v angličtine, s ktorými si ľahko poradili. Nerobilo im problém tancovať, spievať ani jesť. Veď kto by si neporadil so šľahačkou s jahodami?

Imatrikulácia sa niesla v súťaživom duchu I.KA proti I.KB. Až do posledného kola mali rovnaký počet bodov, čo je znakom ich šikovnosti.

Program si prváci užívali, no skvelo sa zabávali aj ich rodičia a starší žiaci.

Napísala:                                                         Michaela Karolína Klepáčová

Predseda II.K

IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

Dňa 25.10. sa odohrala dlho očakávaná imatrikulácia, ktorá sa uskutočnila podľa predstáv triedy 2.K. Tí pripravili program pre nových žiakov 1.KA a 1.KB a očividne si to užívali až do samého konca. Druháci, ktorí prešli svojou imatrikuláciou pred rokom, zorganizovali pre svojich mladších spolužiakov rôzne activity. Medzi nimi bol napríklad tanec k pesničke “You’re the One That I Want” z filmu Pomáda, jedenie ‘donutov’ zo šnúrky bez použitia rúk, a keďže sú to žiaci bilingválneho gymnázia, tak sa mali ukátať aj v tomto svetle: ich úlohou bolo opisovať rôzne slová po anglicky dovtedy, kým ich spoluhráč uhádol. Tu je niekoľko reakcií prvákov, ktorí si to na vlastnej koži vyskúšali:

Veronica L.: Čo si myslíš o dnešnej imatrikulácie? Čo sa ti najviac páčilo?

Ondrej Š.: Bolo to také záživné, mali sme veľa zaujímavých aktivít. Myslím si, že druháci to veľmi pekne pripravili.

V: Ktorá aktivita sa ti teda najviac páčila?

Simona A.: Určite sa mi páčil ten beatbox na ľudové piesne, to bolo super.

V: A akej disciplány si sa zúčastnila aj ty?

S: Ja som sa zúčastnila aktivoty, pri ktorej som mala za úlohu hľadať  cukríky na mojom partnerovi.

V: Takže sa ti to páčilo?

S: Áno, ale prišlo mi to také zvláštné keďže máš na očiach šatku a musíš chytať cudzieho človeka.

V: A kej disciplíny si sa zúčastnila ty Petra? Páčila sa ti?

Petra M.: Ja som bola Sandy z Pomády.  Áno, páčilo sa mi to. Veľa pohybov sme si vymýšľali, ale bolo to dobré a srandovné.

Odovzvy prvákov boli naozaj veľmi pozitívne. Sme radi, že sa “pasovanie prvákov” podarilo, splnilo svoj cieľ, a už teraz sa tešíme na ďalší rok, keď sa táto akcia zopakuje.

Autor: Veronika Lacová