Prijímacie konanie

Bilingválne štúddium

Kritériá prijímania žiakov do 1.ročníka odboru 7902J74 - bilingválne gymnázium

Riaditeľka Súkromného gymnázia FUTURUM oznamuje všetkým záujemcom o štúdium v študijnom odbore 7902 J 74 – päťročné bilingválne štúdium, že prijímacie skúšky do 1. ročníka sa uskutočnia takto:

V 1. termíne dňa 29. apríla 2024 (v prípade potreby 30.apríla 2024) a v 2.termíne dňa 9.mája 2024 (v prípade potreby 10. mája 2024) v priestoroch Súkromného gymnázia FUTURUM na Moyzesovej 5 v Košiciach na 1. podlaží podľa preferencie uchádzača, ktorú zadal na prihláške.

Cieľom prijímacej skúšky je overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania a vedomostí z anglického jazyka podľa učebných osnov základnej školy.

Prijímacích skúšok sa môže zúčastniť žiak, ktorý v šk. roku 2022/2023 ukončí 8. alebo 9. ročník ZŠ.

Kritéria na prijatie pre prijímacie konanie pre školský rok 2024/2025 nájdete tu.

Kritéria na prijatie pre prijímacie konanie pre školský rok 2025/2026 nájdete tu.

Šablóna na písanie motivačného listu

V prípade, že medzi prijatými uchádzačmi sa v priebehu prijímacieho konania uvoľní miesto (napríklad z dôvodu, že zákonný zástupca uchádzača oznámi, že prijatý uchádzač nenastúpi), riaditeľ školy prijme uchádzača, ktorý vykonal prijímaciu skúšku úspešne a je v celkovom poradí neprijatých uchádzačov najvyššie umiestnený.

Neúčasť na prijímacej skúške

Uchádzači, ktorí sa zo závažných dôvodov nemôžu zúčastniť na prijímacej skúške, sú povinní predložiť riaditeľovi školy doklady o neúčasti na prijímacej skúške najneskôr v deň prijímacej skúšky. Jedná sa predovšetkým o:

• práceneschopnosť doloženú lekárskym potvrdením,
  • štúdium uchádzača v zahraničí v tomto školskom roku, doložené potvrdením školy, ktorú navštevuje (notársky overený doklad a preklad dokladu v slovenskom jazyku),
  • iné závažné dôvody zvláštneho zreteľa.

Organizačné pokyny:

Zákonný zástupca žiaka je povinný škole uhradiť registračný poplatok 100€ do termínu 14.4.2024 na číslo účtu SK15 1100 0000 0029 4701 0390. Registračný poplatok zahŕňa zvýšené náklady na administratívne úkony, zabezpečenie pedagogického personálu a zabezpečenie vyššieho hygienického štandardu. Tento poplatok je každoročnou súčasťou poplatkov na súkromných školách.

Žiaci sa na prijímacie pohovory dostavia najneskôr do 8:00 z dôvodu registrácie. Pri registrácii bude žiakom pridelený osobný kód a určené miesto testovania.

Žiaci si so sebou prinesú:

• písacie potreby,
  • preukaz totožnosti (ak už bol žiakovi vydaný).

Žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami si prinesú vlastné kompenzačné pomôcky v závislosti na druhu a stupni obmedzenia.

V prípade nenaplnenia tried po prvom kole, sa druhé kolo prijímacích skúšok bude konať 19. júna 2024. Túto skutočnosť zverení riaditeľ školy do 6.jún 2024 na stránke školy.