Naša škola

 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO 21.5.2018

  Riaditeľ SG Futurum udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno na deň 21.5.2018 z organizačných dôvodov (ústna časť maturitnej skúšky).

 • Majstrovstvá stredných škôl  v golfe

  Dňa 10.mája 2018 sa v Skalici konali 7.celoslovenské majstrovstvá stredných škôl v golfe. Každú školu reprezentovali traja hráči, pričom z nášho gymnázia trojčlenné družstvo tvorili študenti Samuel Blaško, Flávius Halagovec a Daniel Oliver Sajták. V tvrdej konkurencii  boli jediní z východného Slovenska a o jednu ranu im ušiel  bronz. S počtom rán 158 sa umiestnili na štvrtom mieste. Prvé miesto patrilo Gymnáziu Grósslingova,Bratislava,druhé Gymnáziu Bajkalská Bratislava a tretie Gymnáziu Bilíkova,Bratislava.

 • American-English Camp - denný letný tábor

 • Umelá inteligencia

  Umelá inteligencia na nás číha na každom kroku a ani o tom nevieme. Čo sa skrýva za týmto slovným spojením a ako funguje, nám prišiel vysvetliť pán Daniel Kuchta so spoločnosti Global Logic tesne pred veľkonočnými sviatkami. Aspoň mali naši študenti viac času na hľadanie umelej inteligencie v svojom vlastnom okolí.

 • Špeciálna cena Junior Internet v kategórii JuniorAPP

   V dňoch 23. a 24.3. sa konalo finále súťaže Junior Internet na pôde Fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave. Marián Vinicay sa zúčastnil finále súťaže s 2 aplikáciam (iDays a unPredictable) pre zariadenia od spoločnosti Apple. Získal Špeciálnu cenu Amavetu za aplikáciu unPredictable. Mariánovi gratulujeme a sme na neho hrdí. 

 • Videovizitka SG Futurum

 • Špeciálna hodina s našim americkým lektorom Paulom na ZŠ L.Novomeského

 • Naša americká lektorka Tina - ukážková hodina na ZŠ Staničná

 • The Body Exhibition

  Dňa 20.12.2017 sa študenti našej školy zúčastnili výstavy „Body the Exhibition“ v priestoroch výstavného centra – Incheby v Bratislave.

  Študenti nahliadli do galérií s vystavenými exponátmi ľudí, kde sa mohli detailne oboznámiť či už s kostrovou, svalovou, tráviacou či dýchacou sústavou. Špeciálna galéria bola venovaná aj vývoju ľudského plodu. Študenti si dôsledne prezreli ako sa správa telo a čo sa deje v našom tele počas pohybu, športe či odpočinku. Nápomocný bol samozrejme aj študent medicíny, ktorý nás celou expozíciou aj sprevádzal.

  Myslím, že výstava určite splnila svoj cieľ i očakávania študentov.

   

  Napísala H. Kulová

   

 • Ďakovný list od Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Podporíme a radi pomôžeme

  Počas sviatkov si možno viac ako inokedy uvedomujeme nutnosť pomáhať ľuďom, pre ktorých by sviatky bez pomoci neboli o nič lepšie, ako denno-denné pretĺkanie sa životom. Dnes sme svojou troškou prispeli k dobrej veci cez organizáciu Maják nádeje.

 • Vrátili sme sa do školských čias a vyskúšali si bilingválne štúdium

  Chodiť na strednú nemusí byť len kríž plný učenia sa. Môže to byť obdobie, na ktoré nikdy nezabudneme. Školou, ktorá to dokazuje na jednotku, je aj Súkromné gymnázium FUTURUM Košice. 

 • III.K pred Vianocami v kníhkupectve cudzojazyčne

  Čo sa stane, ak príde do slovenského kníhkupectva cudzinec? Na vlastnej koži si to vyskúšali naši tretiaci počas hodíny nemčiny, španielčiny a ruštiny. 

 • V.K je ostužkovaná 8.12.2017

  Ani sme sa nenazdali a už je to pravda. Z prvákov sú piataci plní očakávaní a  pripravení pomaličky opustiť brány školy. Ich veľké kroky v živote sa začali veľkým krokom v poslednom ročníku. Stužková slávnosť bola veselá a plná nečakaných prekvapení, ako je naša V.K.

  Sme na Vás všetkých hrdí.

 • Deň otvorených dverí 7.12.2017

  Poobedie plné zážitkov a stretnutie v príjemnej atmosfére. Potešili sme sa vysokému záujmu rodičov a ich detí a veríme, že sa s nimi uvidíme v septembri.

 • 13. 12. 2017
  Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.
 • The Duke of Edinburgh's International Awards - 12.12.2017, Bratislava

   

   

  "Oceňujeme mladých ľudí, ktorí sa neboja veľkých cieľov."

  Takto znie slogan najzaujímavejšej a najprestížnejšej ceny, ktorú môžu mladí Slováci vo veku 14 až 24 rokov získať.

  S hrdosťou a veľkou radosťou sme sa udeľovania ocenení tejto medzinárodnej ceny zúčastnili. Tereza Čiderová, ako prvá na našej škole, chytila svoj osud do vlastných rúk a nebála sa prekonať samú seba. Získala broznový odznak, ktorý jej udelil veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Andrew Garth.

  Terke gratulujeme a sme na ňu všetci hrdí.

 • Výsledky verejnej súťaže Košický objektív

  Na 1. mieste sa umiestnil Martin Matula (15) zo ZŠ Jenisejská 22

  na 2. mieste sa umiestnil Samuel Mražík (14) zo ZŠ Kežmarská 28

  na 3. mieste sa umiestnil Michal Čukáš (15) zo ZŠ Rozhanovce

  Všetkým trom srdečne blahoželáme, ceny si budú môcť prísť prebrať osobne na našej škole počas Dňa otvorených dverí 7.12.2017 o 16:00.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromné gymnázium FUTURUM
  Grešákova 1, 040 01 Košice
 • riaditeľ školy: +421 948 860 425
  sekretariát: +421 948 670 939
  email: kosice@sgfuturum.sk
  facebook: SgFuturumKosice
  výchovný poradca: vychovnyporadcake@sgfuturum.sk

Fotogaléria